conjunctivita cronica

Afectiuni oculare

Postata de Mihai C. cu 12 ani in urma.

Se vad ochi forte urat din punct de vedere estetic(ciudat, adica cand ma uit la cineva il deranjeaza si se freaca la ochi), ceea ce ma baga intr-o stare de depresie. Am fost la 3 cabinete medicale si tot degeaba, va rog din suflet sa ma ajutati.Tin sa precizez ca am facut mai toate analizele necesare si am urmat numeroase tratamente.Plus ca am si o durere ingrozitoare de cap, mai exact la radacina nasului si in zona orbitelor.

Raspunsuri (1)

dani

acum 10 ani

daca esti diagnosticat cu conjuctivita crónica un trebuie sa folosesti picaturi cu antibiotice. trebuie sa folosesti doar lacrimi artificiale si sa incepi in fiecare dimineata sa mananci 600gr de morcov ras pe stomacul gol si o lingurita de ulei de masline dupa vreo 10zile ai sa simti o inbunatatire si ochii incep sa se aclareze singuri fara sa mai pui tot tipul de picaturi ,. eu am 6luni cu conjuctivita crónica si pana acum 2 saptamani cand am inceput cu morcovul mi s au aclarat ochii ,.,.,,.