ceata pe ochi

Afectiuni oculare

Postata de vyogab cu 12 ani in urma.

Am 38 de ani si dupa dezlipiri repetate de retina, rezolvate pana la urma cu recuperarea cam a 20% din vedere, mi s-a efectuat implant de cristain deoarece uleiul de silicon a opacifiat cristalinul meu. Dupa operatie, cam la o sapt am inceput sa ma scol dimineata cu ceata pe ochi, care in cursul zilei se indeparteaza. Simt ochiul uscat si ma ustura uneori. Pun Antibioptal si Flumetol. Este normala ceata?

Raspunsuri (1)

Iuli

acum 12 ani

Poate fi intr-adevar o problema de ochi uscat. Inca o data, numai medicul care va cunoaste poate spune ce se intampla.