ce se intampla?

Afectiuni oculare

Postata de ployluk cu 13 ani in urma.

am o problema dupa un efort fizic prelungit depus corpul reactioneaza astfel: simt in nas miros de sange, apoi se intampla la ochi un fenomen ciudat adica parca vad niste fulgere timp de o jumatate de ora dupa care incep dureri de cap si greata.Ce se intampla oare?

Raspunsuri (9)

CCC

acum 13 ani

Oare vreo anemie????? Medic de familie nu ai???

mia

acum 13 ani

eu zic sa mergi la medic de urgenta.

roshe

acum 13 ani

Ar trebui sa-ti faci un control medical. Se stie ca la efort fizic fluxul sanguin este marit, deci presiunea creste. Una din cauze ar putea fi circulatie sanguina deficitara, fie un blocaj ce opreste oxigenarea eficienta a creierului la efort fizic.
Oricum, cel mai bine ar fi sa mergi la medicul de familie sa-ti dea trimiteri la medicii specialisti si sa-ti faci niste controale medicale.
Iti doresc multa sanatate si s-auzim numai de bine!

livia

acum 13 ani

cred ca ar fi recomandat un consult oftalmologic si o tensiune intraoculara

petro

acum 13 ani

pana mergeti la un medic puteti incerca fara retinere extrasedyl .2 cpr pe zi dimineata si seara

petro

bob

acum 13 ani

trebuie sa mergi la medic,nu sa te apuci sa te tratezi singur,probabil o fi o tensiune intracraniana,sau angiom,probabil vor trebui efctuate explorari imagistice in repaus si apoi dupa efort.(CT,RMN,angiografie etc.)

MonicaV.

acum 13 ani

Consulta si un neurolog

Alex

acum 11 ani

ai inceput de sfarsit daca tio da pe fulgere..e si cu tunete? atunci e grav

Adrian

acum 9 ani

Simt miros de sange in nas de 2 luni ce poate sa fie