Ce parere aveti de Oculax? Care ar fi contraindicatiile pentru folosirea Oculax?

Afectiuni oculare

Postata de Utilizator11705653054 cu 3 luni in urma.

Un vecin in etate m-a rugat sa-i achizitionez Oculax online ac***a in vedere ca nu se vinde in farmacii. Uitandu-ma pe prospect pare sa fie un supliment. Stiti cumva daca exista contraindicatii?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 3 luni

Buna ziua,

Oculax este un supliment destinat imbunatatirii vederii si protejarii ochiului de diverse afectiuni.
Este important ca vecinul dumneavoastra sa se consulte cu un medic inainte de a incepe orice tip de tratament, chiar daca Oculax este un supliment.

In ceea ce priveste contraindicatiile, desi producatorul nu mentioneaza contraindicatii specifice, Oculax contine diverse extracte de plante si suplimente care pot provoca alergii sau interactiuni cu alte medicamente la unele persoane. De aceea, este esential ca vecinul dumneavoastra sa discute cu un medic in legatura cu orice afectiuni de care sufera si orice alte medicamente pe care le ia inainte de a incepe sa utilizeze Oculax.

Alege un oftalmolog potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/oftalmologie

Articole de interes:
sfatulmedicului.ro/Educatie-pentru-sanatate/ce-alimente-sa-mananci-ca-sa-nu-ai-niciodata-probleme-cu-vederea_15465
sfatulmedicului.ro/Alimentatia-sanatoasa/11-alimente-pentru-mentinerea-sanatatii-ochilor_12283