Ce fac dacă nu am soluție de lentile ?

Afectiuni oculare

Postata de Utilizator11532377755 cu 5 ani in urma.

Mi-am uitat soluția de lentile undeva și nu o am la mine . Ce se intampla dacă nu bag lentilele de contact cosmetice in soluție pt o seara ? Le mai pot refolosi?

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-vedere/ingrijirea-lentilelor-de-contact_378