ce e de facut ? ajutor va rog

Afectiuni oculare

Postata de alystarmen10 cu 9 ani in urma.

Salutare tuturor am si io o mare problema sa va povestesc cum a inceput , am inceput sa port niste ochelarii pe varful nasului i-am purtat vreo 3 ani de zile zi la zi tot timpul m-am uitat peste ei ,numai pe varful nasului i-am tinut ,si de vreo 6 luni am niste senzatii la ochii de numai pot parca mi-a ramas tintuit ochii sus ,numai pot duce privirea in jos ,parca mi s-ar fi rupt orice legatura de la ochii la cap sunt de forma :( datimi sa fac niste investigatii ceva ,operatie cv ,si am si niste dureri in spatele ochiilor :( da marea problema asta e :( numai am o privirea fixa daca ma intorc capu de exemplu nu se intorc si ochii :( parca nu ar mai fi amandoi concomitenti :( ochii raman pe loc :( daca ma intelegeti :( spuneti-mi ce sa fac , unde sa ma duc va rog frumos ,noaptea cand ma culc parca am pierderi de cunostinta numai stiu de mine sa fie cv neurologic sau oftalmologic voi ce ziceti ?

Raspunsuri (2)

SonyMarika

acum 9 ani

Urgent la oftalmolog

ramona

acum 9 ani

pierderile de cunostinta de am si eu. E o problema neurologica t asigur. Eu le am tot timpul si ziua. Chestia e ca problemele neurologice au diferite cauze... la mine a pornit din cauza ca am suferit foarte multe operatii la dantura si din cauza anesteziilor foarte puternice am ajuns la asta. La tine e foarte probabil sa fie de la probemele ochilor. Bafta