Când dispar vânătăile?

Afectiuni oculare

Postata de cu 5 ani in urma.

Buna ziua!
Ieri seara in urma unei altercații, m am ales cu un pumn in ochi nevinovat. Am trecut peste, am ajuns acasă mi-am luat un unguent de la farmacie si mi-am pus gheata. In dimineața asta când m-am trezit supriza. Un ochi destul de vânat chiar o pungulita de sânge pe pleoapa și foarte umflat. M-am uitat mai atent și începe sa se invineteasca și ochiul drept.
As vrea acum sa va întreb, cam cât timp ma va tine toată afecțiunea asta atât umflatura cât și vânătaia și dacă trebuie sa ma panichez pentru ochiul din dreapta ca va ajunge și el ca stângul.
**A și ce folosiți voi in astfel de situații?
Mulțumesc frumos și multă sănătate!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Prim-ajutor/tratamentul-echimozelor_1735