buna

Afectiuni oculare

Postata de andreea61695807 cu 14 ani in urma.

Din anul 1999 am fost la medicul oftalmolog din cauza ca nu mai vedeam bine la distanta. Prima data am fost diagnosticata cu -2,25 sau - 2,50 ii ochi. Am fost fost intre timp la controale cam din 6 in 6 luni si acum a jumatate de an mi s-a gasit -4 la ochiul drept si -2 la cel stang. Ce a putea face? Exista vreun tratament sau vreo operatie? Lentilele de contact sunt bune in aceasta situatie?

Raspunsuri (1)

Catalina15628974

acum 14 ani

da,se pot folosi lentile de contact,se poate face interventia chirurgicala -dupa varsta de 25 ani