aviz medical

Afectiuni oculare

Postata de FELICIA18 cu 13 ani in urma.

As dori sa stiu daca pot obtine aviz de conducator auto profesionist cu diopptriile OS:-4 OD-3.5. Va multumesc

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Din cate stiu da, daca vederea cu ochelari este perfecta.

FELICIA18

acum 13 ani

intre timp am fost sa obtin acel aviz si mi sa spus ca nu se poate pt. ca am dioptrii prea mari dupa ce le-a adunat de la ambi ochii (deci -7.5) eu am citi legea si scrie ca sa nu am mai mult de 8 dioptrii, deci nu mai inteleg nimic, va rog sa ma ajutati (va reamintesc ca am OS:-4 si OD:-3.5. Multumesc.