astigmatism

Afectiuni oculare

Postata de Adelina30 cu 16 ani in urma.

la 6 ani, la sfatul invatatoarei, am fost la un consult oftalmologic si am fost descoperita cu miopie. am avut dioptri mari si diferite de la un ochi la celalalt. in timp s-au micsorat. la nasterea copilului, am fost in travaliu 3 zle si 2 nopti. pana la urma am fost operata si am nascut prin cezariana. dupa nastere am oservat ca am nevoie de alti ochelari si am fost la doctor. acum am astigmatism si lentile helio. as vrea sa stiu daca pot scapa in vreun fel de ochlari si ce se intampla cu ocii mei odata cu trecerea timpului. mersi.

Raspunsuri (1)

Adelina30

acum 16 ani

la 6 ani, la sfatul invatatoarei, am fost la un consult oftalmologic si am fost descoperita cu miopie. am avut dioptri mari si diferite de la un ochi la celalalt. in timp s-au micsorat. la nasterea copilului, am fost in travaliu 3 zle si 2 nopti. pana la urma am fost operata si am nascut prin cezariana. dupa nastere am oservat ca am nevoie de alti ochelari si am fost la doctor. acum am astigmatism si lentile helio. as vrea sa stiu daca pot scapa in vreun fel de ochlari si ce se intampla cu ocii mei odata cu trecerea timpului. mersi.