asigmatism miopic compus

Afectiuni oculare

Postata de oryka cu 10 ani in urma.

Buna ziua,mi-am schimbat acum o saptamana lentilele ochelarilor,imi crescuse dioptriile de la -1 la -1,75 dar ceva nu este in regula ca dupa o saptamana sa nu ma obisnuiesc cu ei,ametesc,mi-au obosit ochii ingrozitor!nu stiu ce sa fac?!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul oftalmolog pentru reevaluare.

Oryka

acum 10 ani

Multumesc,am mers la cabinet si mi-a spus ca e normal sa ma simt asa fiind schimbarea brusca de la -1 la -1,75,ca poate sa dureze si trei saptamani pana ma obisnuiesc cu ei daca nici atunci nu ma obisnuiesc o sa-mi dea alte lentile.