are sanse de corectare a strabismului

Afectiuni oculare

Postata de stefinya cu 12 ani in urma.

am o fetita de 5ani acum un an am depistat ca are strabism la ochiul stang a purtat ochelari ac***a +1.00 la drp respectiv +1.50 la stg acum la control i sa dat +0,75drp si +1.00stg.are sanse sa scape de ochelari sa se corecteze de tot?

Raspunsuri (1)

Alexandra Mădălina Anton

acum 8 ani

Ochelarii va purta toata viata .. Cu o dioptrie mica daca ii poarta ... Daca nu ii poarta cu o dioptrie mare. Si sa stii ca daca poarta o perioadă si ochișorii nu mai fug trebuie sa poarte in continuare pentru ca daca nu mai poarta ochișorul va fii intr.o peroada de timp la fel cum era la început . Nu va speriati ochelarii sunt la moda ! :*