Ambliopia

Afectiuni oculare

Postata de comentarii utilizatori cu 16 ani in urma.

Am si eu o intrebare.Daca virsta unei persoane este de 26 ani si i sadepistat ,,ambliopia,,ce credeticare este solutia se mai poate face ceva.Mi sa spus ca nu se mai poate face nimic,dar nici ca se va accentua.Persoana vede cu ochiul drept 50%din capacitatea lui,asta a aflato launcontrol de rutina la locul de munca,a consultat mai multi medici de specialitate,si multi au dat mai multe diagnostice dar cei mai multi au spus ca are ampliopie.Cum sa procedeze si daca mai poate face ceva?VA MULTUMESC ANTICIPAT

Raspunsuri (1)

comentarii utilizatori

acum 16 ani

Am si eu o intrebare.Daca virsta unei persoane este de 26 ani si i sadepistat ,,ambliopia,,ce credeticare este solutia se mai poate face ceva.Mi sa spus ca nu se mai poate face nimic,dar nici ca se va accentua.Persoana vede cu ochiul drept 50%din capacitatea lui,asta a aflato launcontrol de rutina la locul de munca,a consultat mai multi medici de specialitate,si multi au dat mai multe diagnostice dar cei mai multi au spus ca are ampliopie.Cum sa procedeze si daca mai poate face ceva?VA MULTUMESC ANTICIPAT