Afectiune ochi

Afectiuni oculare

Postata de mirela174111268 cu 15 ani in urma.

buna.. am si eu o intrebare.. cateodata cand citesc sau cand sunt atent la ceva anume imi fug ochii.. de ce? astept raspuns

Raspunsuri (2)

constantin5102798

acum 15 ani

daca zici , numai"cateodata",poate fi vorba de o oboseala a muschilor oculomotori(care misca globii oculari)care, daca nu este trecatoare si se repeta ori de cate ori iti fixezi privirea asupra unui obiect,poate avea cauze de natura neurologica.Asta implica un consult la un cabinet de neurologie.Dar si unul la oftalmologie,poate fi un strabism din copilarie,numai specialistul in urma investigatiilor poate preciza.

ANA-MARIA41111168

acum 15 ani

<p>
cat de des fug ochii?
</p>