afectiune a ochiilor

Afectiuni oculare

Postata de alystarboy cu 9 ani in urma.

Buna Ziua, ma numesc Alexandru si am varsta de 22 ani, intampin o problema foarte majora cu ochii,problema sta in felul urmator in decursul anului 2011 am inceput sa port niste ochelari,am fost diagnsticat cu nistagmus la ambii ochi,problema e in felul urmator, de cand am pus ochelarii la ochi,i-am purtat numai pe varful nasului,tot timpul,timp de 3 ani jumate pana i-am dat jos de la ochi,si de atunci,simt ca sunt ochii iesiti din orbite,imi da senzatia ca numai pot fixa privirea,si numai am control asupra ochiilor,nu mai ma pot concentra asupra unui anumit lucru ,de exemplu cand vreau sa citesc o carte ,numai imi pot duce privirea in jos.
Va rog din suflet sa imi spuneti si mie daca aveti idee despre ce este vorba si o concluzie a dumneavostra si daca se poate o indrumare, v-as fi foarte recunoscator, va multumesc frumos pentru timpul acordat.toate cele bune

Raspunsuri (3)

Raspuns marcat ca abuz
Vezi raspunsul
SonyMarika

acum 9 ani

Tu ai probleme cu capu . La psihiatru te salveaza

luminita270

acum 9 ani

Au fost multi colegi care i-au dat sfaturi acestui baiat,Alexandru,dar acesta din urma nu a sustinut decat argumente rautacioase,a raspuns neprietenesc ,fapt pentru care nimeni nu s-a mai incumetat sa-i raspunda cu un sfat.

FreeStyle11

acum 9 ani

Daca are chef de batut campii pe forumuri, ce sa-i faci...Eu cand i-am mai raspuns odata, imi spune ca "ce te bagi peste mine", "eu vin cu o problema si sari cu gura pe mine", "du-te si vezi-ti de treaba ta", iar eu nu am facut altceva decat sa-i explic frumos, fara nici un cuvant care sa-l enerveze, poate chiar vorbitul frumos l-a enervat, mai sti...El vrea sfaturi cica, iar cand un om, SINGURUL, ii da sfaturi el spune ca de ce ma bag peste el, si sa-mi vad de treaba mea.Oamenii de genul isi merita soarta si chiar ma bucur ca nu ma asculta si ramane asa cum este.Asta daca nu cumva face misto pe aici, iar el de fapt nu are nici o problema, dar oricum la cap are ceva sigur, mai ales ca a spus ca ia si ceva antidepresiv.