Simptome ciudate de 4 saptamani?

Afectiuni neurologice Scleroza multipla

Postata de Utilizator21555774611 cu 5 ani in urma.

De mai bine de 4 saptamani ma confund cu niste stari foarte ciudate, desi toate testele facute au iesit bune. Am 28 de ani, lucrez la birou si ma confrunt cu urmatoarele simptome:

- ameteala destul de puternica, se pare ca mai trece dupa ce mananc;
- amorteli in maini si p***a piciorului+degete;
- stare de greata, fara varsaturi;
- slabiciune musculara si dureri ale articulatiilor/tendoanelor;
- stare de confuzie
- probleme de vedere: nu reusesc sa deslusesc obiectele la distanta, nu e privire dubla sau in ceata;
- anxietate;
- crampe musculare, care se simt precum niste vanatai;
- senzatie de urechi infundate(ca si cum as fi sub apa);
- balonare;
- dureri de spate;
- nu ma pot concetra
- diaree
- obosesc repede, chiar si la un efort destul de redus;

Nu am avut deloc febra, am facut analize si pentru Borrelia, Magneziu si Calciu, toate sunt normale, mai putin colesterolul LDL si trigliceridele. Oftalmologul a zis ca vederea mea e foarte buna.
Medicul generalist a zis ca am probleme cu coloana in zona cervicala, dar nu stiu daca imi explica toate simptomele.
TSH si T4 au iesit si ele normale.
RMN-ul tot curat.
Hemoleucograma in limite normale.

Multumesc pentru ajutor.

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Ametelile-si-vertijul/vertijul-simptome-cauze-si-tratament_14822

Utilizator11599389508

acum 3 ani

Salut, cum putem lua legatura?