Senzatie de apasare in piept, dar sanatos dupa analize?

Afectiuni neurologice

Postata de Utilizator11584002903 cu 4 ani in urma.

Acum aprox. 3 ani mama mea a decedat, iar eu am dobandit o senzatie ciudata de apasare in piept inca din ziua in care mama avea sa decedeze.
Au trecut 3 ani si nu se gaseste o explicatie plauzibila. Am facut controale la.inima si plamani si sunt sanatos.
Problema s-a mai ameliorat dar inca persista. Nu vreau sa iau pastile pentru a trata doar simptomul(am luat vagostabyl), vreau sa tratez cauza !
Oare sa fie o probleme neurologica ? Am devenit o persoana anxioasa dupa decesul mamei?
Va rog frumos putin ajutor !!!

Raspunsuri (4)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/palpitatiile-semn-al-anxietatii-sau-al-unei-boli-de-inimai_15193

Utilizator11584002903

acum 4 ani

Am fost la control si sunt sanatos.

Flori

acum un an

Buna și eu ma confrunta cu aceasi senzație și nu-mi da pace,ai rezolvat-o tu și dacă da cum? Specific ca și mie mi-a murit mama și de atunci am aceasta apăsare în piept.

Dragos

acum 6 luni

Și eu aceeași situație de 2 ,3 luni.