Insuficienta cerebrala,vertij-durata tratamentului?

Afectiuni neurologice

Postata de maria1143 cu 7 ani in urma.

Am 83 ani. Diagnostic: Insuficienta circulatorie cerebrala cr, Vertij. Rezutlat CT: Atrofie cerebrala in contextul varstei, Absenta proceselor expansive intracraniene.
Am primit tratament pentru 3 luni cu Betaserc 24 mg-2/zi, Pramistar 600 mg-2/zi si cerebrolizin 5 ml-10 injectii/luna- 3 luni.
Aveam ameteli, dureri de cap si nu puteam sa ma depladez ca imi pierdeam echilibrul si cadeam. Acum sunt la a treia serie de injectii si a treia luna de tratament si ma simt bine.
Intrebarea este dupa ce termin aceste 3 luni de tratament va trebui sa iau in continuare Betaserc/Pramistar sau fac o pauza. D-na doctor nu mi-a spus sa vin la control. Daca intrerup tratamentul brusc starea de ameteala si rau poate reveni la fel ca inainte? Sau dupa o pauza sa reiau tratamentul?

Raspunsuri (1)

Utilizator11557637659

acum 4 ani

Buna ziua! Mama mea in vârsta de 66 ani are de 4 luni dureri de cap f mari și amețeli. A fost internata la psihiatrie in bv și tot așa ia dat cerebrolizin și nu are nici o ameliorare după 9 Injecții ca a 10
nu ia mai făcut-o . Ce este de făcut?