Furnicaturi in corp ?

Afectiuni neurologice

Postata de MembruMobileAppArhip.george.c cu 6 ani in urma.

Buna, cam de o luna de zile am tot mai frecvent furnicaturi in tot corpul, si de ceva vreme am un tiut continuu in urechi, si doua urme negre verticale simetrice pe gat, una pe stanga si una pe dreapta, tin sa precizez ca simptomele mi-au aparut in urma stresului de la munca, dar desi de o luna de zile am eliminat factorii de stres, simptomele nu inceteaza sa apara :(. Am fost deja la control la doi medici neurologi care mi-au pus diagnosticul de atac de panica, mi-au dat ceva tratament dar eu ma simt tot mai rau...rog ajutor, ce ar trebui sa fac?

Raspunsuri (4)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control ginecologic.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Stresul-si-sindromul-de-oboseala-cronica/principalele-afectiuni-induse-de-stres_12025

MembruMobileAppArhip.george.c

acum 6 ani

sunt barbat...

Utilizator11543189551

acum 5 ani

Bună dimineața, o situație oarecum similară m-am adus pe acest site. Ați găsit un remediu sau ați aflat despre ce este vorba? Mulțumesc pentru un eventual răspuns.

Elena R

acum 5 luni

La fel am avut si eu ,atac de panică plus anxietate și am început să lucrez cu mine însumi ,să îmi repet încontinuu ca eu sunt sănătoasă și ca aceasta sunt doar niște simptome ❤️