Diagnosticare RMN?

Afectiuni neurologice

Postata de MembruMobileApp1517485118 cu 6 ani in urma.

Buna ziua. Am 28 de ani si am facut ieri un RMN si pana maine cand sunt programat la neurolog as dori sa aud parerea unui specialist despre rezultat RMN.Precizez ca in urma cu 2 luni am fost infectat cu virusul varicella si dupa ce a trecut aprox o saptamana de cand mi-au trecut cosurile acelea, am developat insomnie iar dupa aceea la ceva timp, dureri de cap partea stanga din spate pana in fata . inclusiv durere la ochi. Am facut analize, totul ok in afara de transaminaze din cauza ficatului gras. Dar am schimbat alimentatia si tin si dieta sa slabesc. Va rog daca imi puteti intrepreta rezultatul...
Multumesc.

Asimetria ventriculilor laterali cu usoara hiperplazie a cavitatilor ventriculare pe partea stanga. Spatii lichidiene intra si extracerebrale de ascpect normal in rest. Structuri cerebrale supra si infratentoriale fara leziuni decelabile la examinarea IRM nativa . Angio-IRM (3d TOF) in limite normale. Hipofiza orbite, piramide temporale si sinusuri ale fetei fara modificari patologie decelabile.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.