De ce simt ca mi se misca capul involuntar?

Afectiuni neurologice

Postata de Deni cu 2 ani in urma.

Buna ziua, am mai simtit aceasta problema, dar s-a oprit, acum din nou, simt ca mi se misca capul involuntar, ca imi "tremura" de aseara. Am 20 ani.
Ma gandesc ca nu are de-aface cu faptul ca petrec timp la calculator? Ma refer neurologic, poate sa fie pozitia de vina?

Raspunsuri (2)

Admin SfatulMedicului

acum 2 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-nervilor-periferici/tremorul-esential-cauze-simptome-tratament_17562

Ale

acum 2 luni

Bună, ai aflat de ce ți se mișcă capul involuntar? Și eu am aceeași problemă