Ce se poate întâmpla dacă o zi nu mai am Sermion??

Afectiuni neurologice

Postata de membru298420 cu o luna in urma.

Acum un an am suferit un avc și a descoperit și diabet tip 2 , colesterol,mi sa pus stent pe carotida dreaptă, stânga fiind 100 blocată. Că tratament am și pentru hipertensiune atacand și nebilet,ribelsus ( diabet), Thiossen,sermion,Trombex,Sortis,glucofage,liryca.Am primit rețeta târziu și am rămas o zi fără sermion. Am și hemiplegie stângă. Vă mulțumesc pentru răspuns!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o luna

Buna ziua,

Sermion este un medicament prescris pentru a imbunatati functiile cerebrale, precum memoria si concentrarea, in special la persoanele cu tulburari de circulatie a sangelui in creier. Omiterea dozei o data nu ar trebui sa aiba efecte grave pe termen scurt. Totusi, pentru a avea beneficii continue, este important sa luati medicamentul asa cum v-a fost prescris. Daca ati ratat o doza, luati-o imediat ce va amintiti si urmati programul normal in continuare. Nu dublati doza pentru a compensa doza omisa.

Retineti ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului.

Este important sa consultati un medic in legatura cu situatia specifica si sa urmati recomandarile acestuia: www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Boli-ale-inimii-si-vaselor/cum-putem-imbunatati-circulatia-sanguinai_8131

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului.