Ce investigați pot face mai amănunțite ?

Afectiuni neurologice

Postata de Edi cu 11 luni in urma.

De doua săptămâni ma confrunt cu o problema,anunt pe cei din jurul meu ca mi se face rău(lesin) nu reacționez timp de 20 de secunde,i-mi urca tensiunea și ma fac vânat la fata.Am făcut RMN cerebral ,control la inima,analize fac investigați în continuare și nimic

Raspunsuri (1)

acum 11 luni

Buna ziua,

Daca analizele si investigatiile medicale initiale nu au indicat nicio afectiune specifica, ar putea fi util sa consultati un neurolog pentru o evaluare mai detaliata a simptomelor dumneavoastra.
Opinia unui cardiolog, poate fi solicitata de asemenea, pentru a exclude problemele cardiace care pot cauza simptome similare.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Pentru cardiologie, va puteti programa aici: https://www.clickmed.ro/medic/cardiologie

Articol de interes:
sfatulmedicului.ro/Neuropatii/lesinul-sincopa-generalitati-si-preventie_4545