Buna ziua de ceva timp îmi tremură tot corpul și nu știu de la ce poate fi ?

Afectiuni neurologice

Postata de Juliana cu 7 luni in urma.

Buna ziua de ceva vreme îmi tremură tot corpul și nu știu ce poate fi?

Raspunsuri (3)

SfatulMedicului

acum 7 luni

Buna ziua,

Tremuratul in tot corpul poate fi cauzat de mai multe lucruri, inclusiv de oboseala, anxietate, frig sau stres. Totusi, daca tremuratul este persistent sau devine din ce in ce mai grav, este recomandat sa consultati un medic pentru a evalua situatia.

Uneori, tremuratul poate fi un simptom al unei afectiuni medicale subiacente, cum ar fi tulburari neurologice, dezechilibre ale electrolitilor sau probleme metabolice. Un medic va poate ajuta sa identificati cauza si sa recomande tratamentul potrivit pentru dumneavoastra.

Va recomandam sa va programati la un medic neurolog: https://www.clickmed.ro/medic/neurologie

Articol recomandat:
sfatulmedicului.ro/Afectiuni-ale-nervilor-periferici/tremorul-esential-cauze-simptome-tratament_17562

Utilizator11700832059

acum 4 luni

Buna! Ai gasit un raspuns/o rezolvate in cazul dumneavoastra? Si eu ma confrunt cu asa ceva si nu gasesc cauza. Multumesc!🙏🏻

Utilizator21704910683

acum 3 luni

buna si eu am de vre-o doua luni..posibil sa fie cauza neurologica,la mine asta e pt ca am probleme cu coloana si am mai fost la neuroloaga a zis sa fac RMN,trebuie mers la dr de neurologie