Buna , ma poate ajuta cineva cu un rezultat de la un RMN?

Afectiuni neurologice

Postata de MembruMobileApp1512738352 cu 6 ani in urma.

Buna tatal meu a facut un RMNla coloana cervicala recomandat de medicul neurolog in urma diagnosticului de sindrom de canal carpian , medicul la care ar trebuii sa mearga nu este in judet decat peste o saptamana si as dorii sa stiu daca e ceva grav .. acestea sunt rezultatele de la RMN :concluzii RMN moderate modificari degenerative disco-vertebral cel mai sever C6-C7 cubstenoza foraminala dreapta si compresiune radiculara C7 dreapta .ingustari foraminale bilaterale etajate si amprentari radiculare.
Daca ma puteti ajuta cu un raspuns ... as ramane datoare ...
Va multumesc frumos .

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.