Bunã ziua!Vã mulțumesc anticipat!

Afectiuni neurologice

Postata de MembruMobileApp1490599517 cu 7 ani in urma.

Aș dorii sã știu dacã pot lua asociate dimineața Calciu,Magneziu,Zinc și complex de vitamina B?Iar seara pentru cã nu mã pot odihnii pot lua Valerianã?Iar pe timpul zilei mai pot lua și o Serotoninã?Țin sã precizez cã la analize mi-a ieșit valoarea magneziului foarte micã și nu numai și am experimentat atât atacuri de panicã cât și fluctuații de stãri...bine...rãu.Aștept cu nerãbdare sfaturile cele mai bune,oricare ar fi ele.Sunt femeie,mamã singurã,35 de ani.

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum o saptamana

Buna ziua!

Puteti lua asociate dimineata Calciu, Magneziu, Zinc si complex de vitamina B, insa va recomandam sa faceti acest lucru dupa ce mancati. Valeriana este un bun sedativ natural, asa ca o puteti lua seara. Suplimentul cu Serotonina ar trebui sa va ajute starea de spirit, dar tebuie sa consultati medicul inainte de a-l include in dieta dumneavoastra. Tinand cont de simptomele pe care ni le-ati descris, ar putea fi util sa consultati un specialist in psihologie sau psihiatrie, care va poate ajuta sa gestionati fluctuatiile emotionale si atacurile de panica.

Retine ca informatiile pe care le-am oferit sunt generale si nu inlocuiesc sfatul medicului. Este important sa consulti un medic in legatura cu situatia ta specifica si sa urmezi recomandarile acestuia. Alege un medic specialist potrivit pentru tine: www.clickmed.ro/medic/psihiatrie