Amorțeală degetelor la mana dreapta?

Afectiuni neurologice

Postata de Utilizator11536976369 cu 5 ani in urma.

As vrea sa întreb oare de ce imi amortesc degetele de la mana dreapta, cel mai tare imi amorțește degetul mare, apoi și primele 2 degete, și imi amortesc noaptea, în somn, și durere imi urca pe mana în sus. Oare imi lipsesc ceva vitamine din corp, ce analiza de sange ar trebui sa fac, sa vad ce vitamine îmi lipsesc? Uneori trebuie să-mi fac masaj și un sfert de ora pana imi revin.

Raspunsuri (1)

Andra Aprodu

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru un diagnostic complet va recomandam sa mergeti la un control medical.
Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Diverse/cauzele-amortelilor-de-la-nivelul-bratelor_9043