Mancarimi persistente ale pielii si iritarea zonelor unde ma scarpin?

Afectiuni minore ale pielii Alergii Boli de piele Mancarime
+1
Vezi toate grupurile

Postata de MembruMobileApp1523447528 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,
De prin septembrie imi apar periodic si aleator (uneori de 2-3 ori pe zi, alteori 2-3 ori pe saptamana) mancarimi destul de mari pe anumite zone ale corpului (in mare parte spate sau umeri) iar daca ma scarpin mancarimea persista si peste locul unde m-am scarpinat apar urme de culoare rosie iar pielea se umfla usor, de ceva timp imi spun ca trebuie sa merg la dermato dar inca nu mi-am gasit timp, imi poate da cineva macar un indiciu la ce sa ma astept? Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

Utilizator11588361696

acum 4 ani

Buna ..cum ai rezolvat cu mancarimea pe piele ...am aceleasi simptome

Alina

acum un an

Buna ziua !fetita mea se confrunta cu asa ceva imi puteti spune daca ati scapat de mancarimi?