Care ar fi cauza bubelor de pe corp ?

Afectiuni minore ale pielii

Postata de Utilizator11571486017 cu 4 ani in urma.

De 2 săptămâni mi au apărut niște bubițe rosii (asemănătore piscaturilor de țânțari sau purici) pe corp , care ulterior au dispărut, iar peste o săptămâna mi au apărut iar pe mâna 5 bubițe.Cum identifici bubele de purici/țânțari sau intoxicație !(ori alte cauze) banuiesc ca e intoxicație alimentară deoarece de câte ori mi au apărut înainte am mâncat de la același restaurant.Astept un răspuns.
Mulțumesc !

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 4 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Tulburari-de-tranzit--diareea-si-constipatia-/cum-facem-diferenta-dintre-intoxicatia-alimentara-si-indigestiei_16595