AlexAndu?

Afectiuni minore ale pielii

Postata de Utilizator11547805435 cu 5 ani in urma.

Bună ziua!
Folosesc cizme de cauciuc la muncă și acestea mi-au fost date de un prieten care le-a cumpărat și le-a folosit doar două săptămâni. Mi-au apărut la degetele 3-4 de la piciorul drept o iritație de culoare roșiatică și care s-a transformat în maxim două săptămâni în rană deschisă suculentă. Uneori se usucă și cade pielea în jurul ei dar sunt prezente mâncărimi puternice atât în jur cât și pe rană!
În acest moment arată ca o arsură puternică.
Ce aș putea face pentru a trata această problemă?

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: //sfatulmedicului.ro/Infectii-ale-pielii--tesutului-subcutanat-si-muscular/factori-care-influenteaza-aparitia-eczemelor_16500