vertbrale

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de anton ionut cu 13 ani in urma.

dureri isuportabile in special cand sunt la volan se accentuaza mult mai tare si un fel de chist mi sa format pe zona coloanei ceva moale un balonas mic circa 2_3 cm.

Raspunsuri (4)

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 13 ani

buna ziua! scuze, dar nu prea am inteles nimic din descrierea dvs. asa ca nu stiu ce raspuns sa va dau. unde exact e zona dureroasa? daca asociati acel chist cu durere? etc.....cel mai usor e sa mergeti catre un specialist pentru a va diagnostica si apoi rezolvam problema. Sanatate multa! Alina Iatan.

anton ionut

acum 13 ani

buna ziua ,scuze nu prea m-am exprimat bine, durerea este la mijloc chistul pe care il am nu stiu sigur daca el provoaca durerea si sincer teama pe care o am sa nu am complicati pe viitor ,,specialistul din pacate este in concediu ,Multumesc oricum

valicohai

acum 13 ani

Nu sunt de specialitate, dar ''balonasul mic'', poate fi o hernie mare.
Antiinflamatorii,
repaos total la pat, evita orice fel de efort,
RMN,
NEUROCHIRURG cu rmn-ul in mana,
Sanatate
P.S.: daca n-ai mai avut probleme de acest gen, in mod normal cu repaos total si antiinflamatorii, intr-o luna, o luna si 1/2 ar trebui sa regreseze; desi ma cam indoiesc un pic, daca ''balonasul'' e de 2-3 cm, asa, ''la ochi''.
URGENT LA NEUROCHIRURG!

maria

acum 13 ani

Balonasul tau este un pericol daca mai stai asa. Urgent la medicul de specialitate pentru RMN .Si daca iti spune ca este un chist tarlov sa nu cumva sa il operezi. O sa urmaresc pe acest site situatia ta. Sanatate multa.