Va rog sa ma ajutati!

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de 123 cu 12 ani in urma.

Buna ziua!Va rog sa ma ajutati,matusa mea in varsta de 31 de ani,s-a operat in urma cu 3 ani de hernie de disc,operatia a fost un succes,problema este ca problemele ei abia aveau sa inceapa,are dureri foarte mari de cap,cade din picioare,i-si pierede cunostinta,cand i-si revine nu stie ce i-sa intamplat,dar asta nu este tot,o mai doare si coloana,durerea se lasa pe piciorul drept...eu am mers cu ea si a facut RMN si Tomograf,la RMN i-au zis ca are ”ciocuri” pe coloana,dar la Tomograf nu i-a iesit nimic,va rog sa imi spuneti de ce are aceste dureri ingrozitoare de cap,de ce i-si pierde cunostinta si de ce la Tomograf nu i-a iesit nimic,durerile ei de cap sunt atat de mari incat nu doarme nopti intregi!Medicii la care ea a fost i-au zis ca nu are nimic,dar este imposibil pentru ca ei ii este din ce mai rau! va rog sa imi spuneti ce sa fac,la ce medicii sa o duc...are doar 31 de ani...va multumesc!

Raspunsuri (5)

Adina

acum 12 ani

Ciocurile (ostefite) la nivelul coloanei se evidentiaza prin simpla radiografie, CT, dar cel mai sigur diagnostic dupa experienta mea, este cel de RMN. Un diagnostic corect conduce un tratament corect, daca osteofitul preseaza un vas de sange sau nervi, atunci pot aparea tot felul de fenomene neplacute.

acum 12 ani

Buna!Ei la RMN i-au gait doar aceste ciocuri pe coloana,dar cum am spus si mai sus,pe mine ma sperie faptul ca ea isi pierde cunostinta,stau de vb cu ea si pur si simplu lesina...

parerea mea

acum 12 ani

Medicul ce v-a facut operatia are obligatia de a va recomanda investigatii pentru complicatiile neurologice aparute. Recuperarea se poate face cu succes la o clinica din Techirghiol ori Eforie Nord.

acum 12 ani

Medicul care a facut aceasta operatie a decedat...deci este imposibil ca el sa ii mai recomande ceva...

Vila Rocco Eforie Nord

acum 10 ani

Baza de tratament Grand din Eforie Nord are rezultate foarte bune in tratamentul postoperatoriu al herniei de disc, precum si in tinerea sub control in stadiile incipiente. La fel Mirage, Efosan-Steaua de Mare, Vraja Marii.