uncartroza cervicala

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de btase cu 10 ani in urma.

In urma unei radiografii a coloanei vertebrale cervicale am primit ca raspuns "uncartroza" fara alte explicatii/notatii.
Unde ar trebui sa ma prezint mai departe cu acest rezultat?
Pot practica sport in aceasta situatie (alergat, sport ca si curs) ?

Multumesc!

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru evaluare. Acest diagnostic nu va impiedica sa efectuati sportul.