Un tratament corect,va rog!

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de lavinia-ancuta cu 8 ani in urma.

Buna ziua! Pute-ti sa-mi dati un tratament eficient pentru urmatorul diagnostic?
Radiografie coloana lombara: Concluzii: Modificari ale axului coloanei vertebrale lombare. Discartroza L5 -S1.
Medicul de familie mi-a dat doar flamexin si clorzoxazon.
Am dureri suportabile,durerea radiaza din zona lombara si coboara pe picorul drep.
Este ok tratamentul? Sau,ce parere aveti D-voastra!?
Va multumesc!
Cu respect,Lavinia

Raspunsuri (2)

FreeStyle11

acum 8 ani

Cu acest diagnostic se merge la ortoped nu la medicul de familie.A-ti mers? Ce a zis ortopedul? Nu cred ca au efect medicamentele, decat paleativ, numai un consult amanuntit la ortoped trebuie efectuat.

Elena

acum 2 ani

Același diacnostic:infiltrații cu ozon,fizeoterapie și pastile Anorexia,midocalm,doreta(la dureri)