un sfat urgent

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de anonim198989 cu 13 ani in urma.

buna ziua, ma numesc alin, am 21 de ani si de curand m-am angajat la o spalatorie auto, nu insa fara repercursiuni. am o durere de spate in partea lombara dreapta, insotita de o durere de testicule. aceasta durere predomina de o saptamana. am incercat cu unguente, pastile insa fara efect. aceasta durere pare sa se simta mai ales cand stau in pozitia de sezut, cateodata intins pe spate. va rog ajutatima cu un sfat, un posibil dignostic pentru a sti cu ce am de a face, daca este grav. mentionez ca am mai avut astfel de dureri si in trecut. multumesc anticipat

Raspunsuri (6)

ina

acum 13 ani

stai cu picioarele in apa rece zilnic?

anonim198989

acum 13 ani

da stau, spal masini zi de zi...

ina

acum 13 ani

Cel mai indicat ar fi sa consulti un medic sa vezi unde e problema. Se pare ca durerile sunt provocate de apa rece, e exact ca la femei cand stau cu picioarele in apa rece le dor ovarele si spatele.
Presupun ca iti doresti sa mai faci copii asa ca fuguta la doctor, poti alege un generalist sau urolog

anonim198989

acum 13 ani

aha... multumesc mult. este parerea ta sau te bazezi pe cunostinte medicale?

Iuli

acum 13 ani

De ce nu iti iei niste cizme, gen "gumari"? Te protejeaza cat de cat, chiar daca transpiri un pic. Ii pui numai cand speli si cand nu, te bagi in papuci. Inainte totusi consulta un medic, sa nu ai probleme mai mari pe urma.

ina

acum 13 ani

Este parerea mea, nu am atestate medicale