Toxina botulinica

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de SConstantin cu 13 ani in urma.

CNAS deconteaza bani pentru toxina botulinica? Sufar de torticolis spasmodic, ea nu va fi folosita pentru riduri.

Raspunsuri (10)

Iuli

acum 13 ani

Stiu ca se foloseste si la blefarospasm, dar nu stiu sigur daca se deconteaza macar partial. Intereseaza-te la CAS (site, telefon, mers direct acolo...).

lina

acum 13 ani

Si eu sufar de torticolis spasmodic si as avea nevoie de toxina de tip A,poate doreste cineva sa o impartim sau cumva,k am inteles ca e foarte scumpa si nici nu se prea gaseste la noi in tara.Faza este k boala asta-i groaznica si medicii nostri sunt lemn in ceea ce priveste tratamentul acestei boli.

SConstantin

acum 13 ani

Aveti un numar de telefon? Stiti cumva vreun pret? Si in ce oras doriti sa o faceti? Eu as putea sa o fac si la Iasi si la Bucuresti.

lina

acum 13 ani

Eu sunt din Timisoara,dar mai trebuie sa astept 2 saptamani pt ca am fost la Szeghed si mi-au spus ca nu pot face toxina botulinica pana nu imi fac un RMN,deoarece s-ar putea afla un nodul sau o tumoare in acea zona si nu imi pot da o injectie care imi poate fii fatala.Acum astept sa-mi fac RMN-ul si in functie de rezultat....va tin la curent

lina

acum 13 ani

Pe site-ul CAS gasesti medicamentele care sunt decontate ,dar toxina nu se afla printre ele.Este in jur de 300 de euro-fiola,am inteles,acum depinde ce cantitate o sa fie nevoie,apoi mai este si posibilitatea,,facutului rost'''',daca aveti pe cineva in spital ,se poate comanda prin spital,dar cam acelasi pret..

lina

acum 13 ani

Pe site-ul casei de sanatate vroiam sa scriu,scuze

Ana

acum 12 ani

Si eu am nevoie de injectii cu Dysport, daca doriti sa luam legatura sa le impartim, eu le cumpar oricum,va rog sa-mi scrieti pe mail la [email protected] dar va trebui sa veniti in Bucuresti pt ca aici am facut programarea la dl. doctor.

Geo

acum 7 ani

Buna. Poti sa imi spui la cine faci injectiile cu Dysport?

SConstantin

acum 12 ani

Deja am facut o injectie cu Dysport si urmeaza sa mai fac una pana pe 15 iulie. Gatul s-a indreptat in proportie de 20%-30%.

MembruMobileApp1483885075

acum 7 ani

Buna! Am facut injectiile la doctor neurolog in Bucurest. Cine vrea sa luam legatura pt a imparti o fiola va rog sa-mi scrieti la [email protected]