tasare inel

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de danirus cu 12 ani in urma.

As dori sa intrb ce fel de tratament se poate face in cazul tasarii unui inel la coloana vertebrala?Multrumesc

Raspunsuri (2)

snickeritza

acum 12 ani

fizioterapie.sora mea are o vertebra tasata...si medicul i-a spus s-o lase in pace.acum depinde care vertebra e afectata.ar trebui sa faci radiografie si sa mergi la doctor.doar o pers abilitata ar putea sa-ti spuna ce sa faci exact.

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

ar fi bine de evitat ridicarea de greutati (nu mai mult de 5 kg) si fizio-kinetoterapie (masaj, ultrasunete, electroterapie) . in caz de dureri apelati la tratament antialgic, antiinflamator.