sunt probleme mari?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de MembruMobileApp1518691799 cu 6 ani in urma.

Usoara cifoza cervicala

Corpii vertebrali sunt cu aliniament pastrat, fara modificari de dimensiune sau structura

Modificari degenerative la nivelul discurilor intervertebrale

Minima protruzie discala C4-C5 cu tangenta radiculara C5 stanga

Hernie discala posterioara C5-C6 , mediana-paramediana stanga cu ingustare foraminala stg si compresiune radiculara C6 stanga

Fara modificarea semnificativa al calibrului canalului rahidian.

Cordon medular cervical fara modificari de semnal

Concluzii : HD C5-C6 stanga

Raspunsuri (2)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor.

MembruMobileApp1518691799

acum 6 ani

spuneti-mi va rog este grav sau nu?