sport si hernia de disc operata

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de nicoleta_logofatu cu 9 ani in urma.

Buna seara. Sunt operata de hernie de disc la L1 de 4 luni,am facut recuperare medicala,gimnastica,inot, as vrea sa stiu daca am voie zumba sau kangoo jumps? Multumesc

Raspunsuri (2)

mih

acum 8 ani

In nici un caz..eu din cauza unei sedinte de kangoo am ajuns la operatie de hernie..ai voie, abia dupa un an, si cu incalzire bine facuta inainte, aerobic..zumba si kangoo niciodata

Bebe

acum 11 luni

Daca vrei sa nu mai ai probleme toata viata...sa nu te mai operezi nu mai fa nimic. Absolut nimic. Inotat si c am atat sporturi...in rest toate pun presiune pe acel loc si o sa ajungi iar la operatie