spondiloza cervicala

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de daniela1095 cu 12 ani in urma.

pot fi obosita si sa ma scol frecvent cu ochii umflati si cu dureri de cap de la problemele cu coloana cervicala?

Raspunsuri (3)

Adina

acum 12 ani

oboseala - probabil probleme hepatice
ochii umflati - probabil probleme renale
durere de cap - foarte probabil spondiloza cervicala, sau altceva asociat cu cele enumarate mai sus.
Oricum este de preferat sa consulti un medic de familie.
Succes!

daniela

acum 12 ani

nu am probleme cu ficatul, in schimb am o bila lenesa si acid uric in sange pentru care mi s-a dat niste extracte gemoterapice, care nu prea isi fac efectul.analizele sunt in general bune, mai putin colesterolul care este usor crescut, calciu usor scazut si un tsh un pic crescut... si cf radiografiilor am o discopatie lombara, una toracica si una cervicala...alt tratament nu mi s-a dat, doar sfatul de a face fizioterapie...este de ajuns pt toate astea? multumesc pt raspuns

Adina

acum 12 ani

fizio si kinetoterapie terbuie facuta, cu un specialist in kinetoterapie