spondiloza cervicala

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Simona378 cu 14 ani in urma.

Va rog frumos sa-mi spuneti ce tratament as putea face in afara de fizioterapie, deoarece de 2 ani imi iese ASLO mare si nu pot sa fac , nu am voie (asa am inteles). Am dureri mari de cap , in plus am avut o fractura occipitala si edem cerebral si am ramas cu un tiuit in urechea stg, ce as putea sa fac?

Raspunsuri (3)

Adina

acum 14 ani

este foarte simplu!
faci kinetoterapie si masaj terapeutic, eviti astfel invazivitatea electricelor si iti asuplizezi col. cervicala.
succes

Simona378

acum 14 ani

Multumesc pt. raspuns!

lucika

acum 14 ani

buna ziua,mama mea are spondiloza cervicala si operatie pe coloana,hernie de disc si are dureri groaznice de cap ,ce sa ia ca medicament