Scolioza lombara?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de MembruMobileApp1521286439 cu 5 ani in urma.

Buna ziua!Am facut rmn.ul si imi scrie:scolioza lombara dextroconvexa.Spatiu intervertebral l2_l3 cu inaltime mai redusa si deshidratare discala asociata.Protuzie discala pre si intraforaminala dreapta la nivelul l2_l3 cu ingustarea recesului contact nervos l2 foraminal,respectiv l3 in reces.Corpi vertebrali cu inaltime pastrata.Mici hernii intraspongioase in oglinda l2_l3.Con medular situat posterior de T12.Va rog mult sa ma lamuriti si pe mine ce inseamna.Va multumesc mult!

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 5 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.