sciatica acuta

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de mircealeonte cu 14 ani in urma.

am dureri in soldul drept,care coboara in gamba piciorului si mi-a amortit piciorul de la genunchi in jos.Ma poate sfatui cineva ce pot face?

Raspunsuri (2)

Dr. Medicina Interna

acum 14 ani

Trebuie sa va prezentati la medic pentru examinare clinica, radiografie coloana lombosacrata fata si profil. Se ia in discutie sciatica mai ales ca descrieti durere iradiata la nivelul gambei insotita de parestezii 9amorteli) insa pentru stabilirea diagnosticuluieste indicata examinarea clinica. Nu este o solutie sa luati medicamente pentru ameliorarea durerii, nestiind ce tratati!

Adina

acum 14 ani

Recomandarea mea este sa consultati un medic reumatolog, pentru a depista exact ce aveti dv., apoi sa incepeti recuperarea prin fizio-kinetoterapie.