Rog un sfat,o indrumare...orice pentru a afla un raspuns la aceste simptome.

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Anicka cu 13 ani in urma.

Sunt studenta la medicina dentara, 21 de ani, si de vreo 3 luni am o stare generala alterata.Ma doare foarte tare capul cand ma concentrez.Durerea pare sa plece de la ceafa,cervicala spre occipital si apoi merge spre tample.Este o durere ca o arsura...simt si o incalzire,capul devine greu si parca fierbe.Daca nu mai invat,nu mai citesc,nu ma enervez,durerea dispare.Cedeaza greu la analgezice.Mentionez ca am si o scolioza destroconvexa, am facut fizioterapie si electroterapie, dar nu simt ca m-au ajutat cu ceva.Am si o miopie mica, -0,5 , dar nici asta nu cred ca e problema din moment ce durerea de cap apare doar la stress.Alte simptome: fatigabilitate, nervozitate,ba chiar depresie ,mi s-a prescris amitriptilina.Totusi...nu gasesc o explicatie de ce mi se intampla asta de mai bine de 2 luni jumatate si nimic nu pare sa ma ajute.Va rog sa ma indrumati cumva...nu stiu ce sa mai fac.Va multumesc.

Raspunsuri (5)

Iuli

acum 13 ani

La neurolog pentru un EEG ai fost?

Anicka

acum 13 ani

am fost...dar nu mi-a dat sa fac EEG...:( mi-a dat antidepresiv...

Iuli

acum 13 ani

Eu zic sa faci si un EEG. Si neurologul nu vad de ce ti-ar da antidepresive. Acestea ar putea fi prescrise de un psihiatru dupa un control. Asta e ca si cu ginecologul care pune diagnostic de SOPC si da anticonceptionale in locul endocrinologului.
Vezi daca nu iti ies modificari pe EEG. Ma gandesc sa nu fie o forma usoara de epilepsie (si spun asta pt ca o persoana apropiata avea aceleasi simptome ca tine si a fost diagnosticata asa. Si acum mai are dureri de cap dar macar stie de unde sunt si ia tratament (lua lyrica si carba, acum cred ca ia doar carba).

claudiu

acum 11 ani

fa repede un film la cervicala si un RMN plus un EEG

Adina

acum 9 ani

Ai aflat un raspuns la problemele tale? Ma confrunt cu aceleasi arsuri.