Rezultat RMN

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Mingireanudan cu 10 ani in urma.

Rezultat: Hernie de disc laterala dreapta la nivel L4-L5,cu conflict radicular intraforaminal.Deborduri circumferentiale L3-L4 si L5-S1,pe fondul modificarilor degenerative ale acestora.Protuzie discala laterala dreapta la nivel L1-L2 fara conflicte radiculare.Chisturi periradiculare sacrate . Acum urmez un tratament cu Neo-endusixtablete 1tb pe zi ,Arcoxia 90mg 1tb pe zi si noaptea din cauza durerilor insuportabile fiole de algocalmin .Am fost la un neurochirurg si mi-a spus sa iau timp de 10 zile antiinflamatoare si sa ma odihnesc la pat pentru ca nu sunt de operat.Va rog mult sa-mi spuneti parerea dumneavoastra..ce mai pot face ca inca am dureri ingrozitoare..

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este indicat sa respectati recomandarile medicului neurochirurg. Aprecierea inteventiei chirurgicale se face dupa 4-6 saptamani de tratament corect administrat.

Mingireanudan

acum 10 ani

Va multumesc mult pentru raspuns!