REZULTAT DE RADIOLOGIE

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de vika78 cu 12 ani in urma.

VA ROG DACA IMI POATE RASPUNDE CINEVA.azi am primit rezultatul de la radiologie toracica si imi zice ca am cord mariiiiiiiiii in diametrul transversal si rectilinizarea col. cervicale si condensarea suprafetelor discale L3 L4 L5.

Raspunsuri (1)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

pentru un diagnostic corect ar fi necesara o anamneza (simptomatologie, istoricul afectiunilor), examen clinic si niste investigatii suplimentare efectuate in serviciul de medicina interna sau cardiologie (electrocardiograma, ecografie cardiaca). modificarile de la nivelul coloanei lombare pot fi degenerative (artrozice), dar de asemenea rezultatul trebuie corelat cu manifestarile clinice.