protuzie discala postero-laterala stanga c4-c5 cu intindere in plan trasversal de 5 mm cu contact radicular stang preforaminal si protuzie discala t3-t4 fara compresie radiculara?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de alecristiana cu 13 ani in urma.

ce fel de tratament este indicat sau ce anume trebuie sa fac. mentionez ca am dureri mari al coloana si mana stanga la umar cu amorteli si furnicaturi. este vreun remediu? multumesc.

Raspunsuri (3)

Adina

acum 13 ani

Se executa doar proceduri de fizio-kinetoterapie, cu programe de electroterapie si gimnastica medicala adaptate necesitatilor dv..

pusastef

acum 12 ani

Kinetoterapia si Yumeiho sunt doua terapii care rezolva cu succes protruziile discale indiferent de zona unde se produc.De cele mai multe ori ajuta pacientul sa evite interventia chirurgicala, la care fara aceste terapii se ajunge inevitabil.

Simona Guresu

acum 12 ani

Va recomand terapia bowen , In cazul meu rezultatele au fost uimitoare.
Simona Guresu