Protruzii discale la nivel L1-L2 si L5-S1, gradul 0?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de MembruMobileApp1516364201 cu 6 ani in urma.

Buna ziua!
Am facut un RMN care a avut ca si concluzii modificari de statica vertebrala cu rectitudinea coloanei vertebrale lombare. Deasemenea au fost mentionate si protruzii discale la nivel L1-L2 si L5-S1, gradul 0.
Mentionez ca sunt barbat, 28 ani, cu o greutate de 78 kg.
Multumesc!

Raspunsuri (2)

MembruMobileApp1516364201

acum 6 ani

Daca este cineva in masura, as dori o mica traducere a tot ce am mentionat, pentru a putea lua in considerare ce urmeaza sa fac.
Multumesc inca o data!

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.