Probleme coloana si cezariana?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de Utilizator11569226133 cu 4 ani in urma.

Buna ziua,
Sunt insarcinata in 21 de saptamani si sunt putin nelinistita. Pana sa ajung sa discut cu un neurochirurg, va intreb pe dvs. Am urmatoarele diagnostice pentru coloana : scolioza, spina bifida occulta L5 S1, hipermobilitate articulara, lombalgie, nevralgie cervico-brahiala bilaterala si suspecta de inca un sindrom cervical. Credeti ca as putea sa nasc natural? Daca doar prin cezariana, care anestezie e indicata:generala sau rahidiana ac***a in vedere pozitionarea spinei bifide?
Va multumesc anticipat!

Raspunsuri (2)

Laura12

acum 6 luni

Buna seara as dori sa știu ce anestezie ați făcut pt cezariana urmează să nasc peste o săptămână și am și eu probleme la coloana

Utilizator11569226133

acum 6 luni

Bună,
Am nascut natural.