Potruzie de disc L3-L4 , ce pot face?

Afectiuni coloana vertebrala

Postata de StefanAlexandru92 cu 6 ani in urma.

Buna ziua,

Am primit urmatorul diagnostic:

Potrozie de disc L3-L4 de 2.8mm, postero-laterala, bilaterala, fara contact disco-radicular, postforaminal, bilateral.
Modificari de semnal de tip deshidratare discovertebrala la nivel L3-L4.
Canal spinal lombar -normal dimensionat.
Absenta anomaliilor de semnal la nivelul conului medular.
La nivel L1-L2, L2-L3, L4-L5, L5-S1: absenta modificarilor patologice.
Concluzii: "Potruzie de disc L3-L4"

Ce pot face in aceste cauze ?
Am 1.80 si 93kg am slabit in ultimile 3-4 luni undeva de la 22Kg..

Raspunsuri (1)

SfatulMedicului

acum 6 ani

Buna ziua,
Va recomandam sa mergeti la medic pentru interpretarea analizelor sau puteti folosi serviciul cu plata (//sfatulmedicului.ro/consulta-medicul-online), unde veti primi raspunsul medicului.